Jakiego wydarzenia szukasz?

VII edycja konkursu Power Concrete

Konkurs Power Concrete organizowany jest od 2010 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Tradycyjnie już wydarzenie to towarzyszy konferencji Dni Betonu, organizowanej w Wiśle. Poznaj finalistów, którzy zmierzą się 9 października w finale konkursu.
VII edycja konkursu Power Concrete

Konkurs Power Concrete organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Cementu od 2010 roku jako wydarzenie towarzyszące konferencji DNI BETONU.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu technologii cementu i betonu. To także podkreślenie roli technologa w procesie produkcji betonu, który dzięki swojej wiedzy może modyfikować właściwości betonu.

W kwalifikacji do VII edycji konkursu Power Concrete wzięło udział 30 zespołów, a zadanie kwalifikacyjne polegało na wyprodukowaniu betonu o średniej wytrzymałości na ściskanie najbliższej 69 MPa mierzonej na trzech kostkach-próbkach betonu.

Power Concrete - runda kwalifikacyjna

Pierwsze miejsce w rundzie kwalifikacyjnej wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 1 z wynikiem 69,00 MPa.
Kolejne miejsca w finale konkursu wywalczyli:

2. MIX-BET Beton (wynik: 69,2 MPa) w składzie: Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.), Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.)
3. STACHEMA Polska 2 (wynik: 69,2 MPa)
4. Cement OŻARÓW (wynik: 68,6 MPa): Piotr Molenda i Kamil Ślusarczyk
5. BET-TRANS Paweł Tarasiuk (wynik: 69,8 MPa)

Wielki finał Power Concrete

Finał konkursu został rozstrzygnięty podczas konferencji DNI BETONU w Wiśle 9 października 2023 roku. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35-40 MPa.

Pierwsze miejsce oraz nagrodę w wysokości 10 000 złotych zdobył zespół technologów betonu STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak.

Drugie miejsce - MIX-BET Beton w składzie: Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.), Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.) - (nagroda pieniężna w wysokości 6,5 tys. zł).

Trzecie miejsce - BET-TRANS Paweł Tarasiuk, Łukasz Banach i Daniel Pilipczuk (nagroda pieniężna w wysokości 3,5 tys. zł).

Czwarte miejsce - STACHEMA Polska 1 w składzie Paweł Jabłoński, Paweł Kość i Marcin Galusek.

Piąte miejsce - Cement OŻARÓW w składzie Piotr Molenda, Maciej Nowak, Przemysław Pudlik, Kamil Ślusarczyk i Rafał Paszkowski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. Jacek Śliwiński (przewodniczący), prof. Artur Łagosz z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Grzegorz Bajorek z Politechniki Rzeszowskiej, Zbigniew Pilch ze Stowarzyszenia Producentów Cementu, Justyna Piotrowska-Łój ze Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce oraz Wojciech Leja ze Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej.

Gratulujemy finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu Power Concrete.

Zobacz również