• FRD Polska Tomasz Olszewski - usługa gratis
  • Konferencja SPB Serock, Narvil 7-9 października 2024 patronat medialny
Jakiego artykułu szukasz?

Kontenery modułowe

Kontenery modułowe to obecnie powszechny widok w przestrzeni architektonicznej. Rośnie popularność tej formy zabudowy. Jakie zalety ma ten typ budowli? Gdzie najlepiej sprawdzają się kontenery i jakie mają najczęstsze zastosowania? Więcej o tym w poniższym artykule.
Kontenery modułowe

fot. ApexConstruction

Kontenery modułowe pierwotnie miały zastosowanie w transporcie jako skrzynie o standaryzowanych rozmiarach, które szczególnie usprawniły transport drogą morską.

Obecnie wykorzystywane są jako samodzielne budowle o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Ich konstrukcja wykonana jest z metalu, posiadają uniwersalne wymiary i uchwyty, ułatwiające transport i łączenie kontenerów w większe systemy, zgodnie z zapotrzebowaniem.

Kontenery mogą być ze sobą łączone i piętrzone kompleksowo w dowolnej konfiguracji.

Zalety kontenerów modułowych

Kluczowe korzyści, jakie daje zastosowanie kontenerów modułowych, to choćby:

  • mogą być stosowane jako oddzielne jednostki lub łączone w większe kompleksy, można je także modyfikować i dostosowywać do różnych zastosowań
  • łatwość przemieszczania
  • szerokie możliwości zastosowania
  • szybki czas montażu
  • brak dodatkowych zezwoleń na postawienie kontenera
  • trwałość, wymóg niewielkiej tylko konserwacji

Zastosowanie kontenerów modułowych

  • budownictwo mieszkaniowe - kontenery mogą być przekształcone w tanie i mobilne domy, mieszkania, schroniska itp.
  • biura - są stosowane jako modułowe biura na placach budowy lub jako czasowe biura na potrzeby biznesowe, przestrzeń można podzielić ściankami działowymi, okna zabezpieczyć roletami antywłamaniowymi
  • sklepy i restauracje - kontenery mogą zostać przekształcone w sklepy detaliczne, kawiarnie, restauracje lub stoiska na targach i imprezach
  • obiekty medyczne - służą jako mobilne kliniki, punkty medyczne na terenach trudno dostępnych lub szpitale polowe w sytuacjach kryzysowych
  • edukacja - wykorzystuje się je jako tymczasowe klasy, przedszkola lub sale do szkoleń
  • obiekty wojskowe – mogą mieć zastosowanie jako magazyny broni, mobilne magazyny materiałów wybuchowych oraz kontenerowe magazyny do dekompletacji amunicji
  • punkty sanitarne – z przeznaczeniem do zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych oraz higienicznych podczas budowy, imprez masowych, na obszarach objętych działaniem wojska; mogą się w nich znajdować się prysznice, umywalki, WC, pisuary, ale też aneks kuchenny
  • eventy – sprawdzą się w akcjach promocyjnych czy też na targach branżowych
  • pawilony ekspozycyjne – mocno przeszklone, o obszernej powierzchni użytkowej i często ciekawej, estetycznej elewacji

Jaki kontener wybrać?

Decydując się na kontener, należy uwzględnić kilka istotnych kwestii.

Kontener powinien mieć solidną, szczelną konstrukcję. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Istotne będzie funkcjonalne wnętrze. Zależnie od przeznaczenia znaczenie będą miały otwory okienne, montaż klimatyzacji, montaż zabezpieczeń antywłamaniowych – to wszystko przesądzi o funkcjonalności wnętrza. Kontener powinien być odporny na czynniki atmosferyczne.

Kontenery modułowe cieszą się popularnością z powodu swojej elastyczności, ekonomiczności i zdolności do dostosowania do różnych potrzeb. Dzięki możliwości ich nieustannego rozbudowywania i powiększania oraz dostosowywania do indywidualnych preferencji, popularność systemów kontenerowych stale rośnie.

***

Kontenery modułowe na rynku.

Wybrane przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją kontenerów modułowych to Euro-Mega, Apexconstruction, iContainers, Boxtainer, M&W Construction

Treści powiązane

Fotowoltaika w domu i firmie
Fotowoltaika w domu i firmie
Funkcjonowanie bez energii elektrycznej wydaje się współcześnie niemożliwe. Potrzebujemy jej jak powietrza do życia, pracy, wypoczynku. Niemniej rosnąca świadomość tego, jak produkcja energii negatywnie wpływa na środowisko powoduje, że coraz częściej i chętniej zwracamy się ku odnawialnym źródłom energii.
Domy prefabrykowane
Domy prefabrykowane
Dom prefabrykowany powstaje z gotowych, łączonych modułów. Materiałami budowlanym mającymi zastosowanie w tej technologii jest drewno, beton lub ich połączenie. Gotowe elementy przygotowywane są w fabryce, a następnie transportowane na miejsce budowy i montowane. Przyglądamy się budowie domów z płyt betonowych i innych elementów prefabrykowanych. Jakie są korzyści, a jakie wady z zastosowania takiej technologii?
Czym pokryć dach? – przegląd materiałów
Czym pokryć dach? – przegląd materiałów
Głównym zadaniem pokrycia dachowego jest ochrona budynku przed wpływem zjawisk atmosferycznych – deszczem, śniegiem, słońcem, wiatrem, chłodem. Na jaki rodzaj się zdecydować? Co decyduje o wyborze konkretnego materiału? Poznaj różne materiały stosowane jako pokrycie dachów, ich właściwości i najczęstsze zastosowania.
Ocieplenia budynków
Ocieplenia budynków
Ocieplenie budynku w naszym klimacie to absolutna konieczność. Gwarantuje zachowanie pożądanej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach, ale też wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Dlatego tak istotne jest poprawne wykonanie izolacji termicznej.
Budowa ścian – przegląd materiałów
Budowa ścian – przegląd materiałów
Technologii budowy ścian jest obecnie wiele, począwszy od tradycyjnych murowych, wypieranych obecnie rozwiązaniami systemowymi opartymi na pustakach, przez technologie szkieletowe drewniane i żelbetowe do gotowych, prefabrykowanych elementów. W tym artykule skupiamy się na ścianach murowanych. Sprawdzamy, jakie materiały można wybrać, jakie mają one właściwości i czym się kierować przy wyborze.
Dom pasywny
Dom pasywny
Tani, ekologiczny, to standardy, które powinien spełniać tzw. dom pasywny. Chodzi o pozyskiwanie energii koniecznej do komfortowego eksploatowania budynku w sposób bierny, darmowy, pasywny, poprzez zastosowanie odpowiednich technologii, materiałów, odzyskiwanie energii pochodzącej z natury, minimalizowanie zapotrzebowania na energię.
Budynki inteligentne
Budynki inteligentne
System inteligentnego domu pozwala na automatyzację wszystkich urządzeń podłączonych do wspólnej sieci, zdalne sterowanie elementami systemu dzięki bezprzewodowej technologii przy pomocy jednego urządzenia. To wygoda w domu, biurze, obiektach usługowych czy przemysłowych.
Domy z drewna – jak się w nich mieszka?
Domy z drewna – jak się w nich mieszka?
Drewniane domy nie są w Polsce jeszcze bardzo popularne. Kojarzą się raczej z zabudową terenów górskich, domkiem wakacyjnym. Ich niezaprzeczalny urok, wyjątkowy klimat powodują, że powoli rośnie liczba amatorów domów budowanych w tej technologii. Przeczytajcie więcej o drewnianych domach. Poznajcie ich wady i zalety.

Komentarze

brak komentarzy…