• FRD Polska Tomasz Olszewski - usługa gratis
  • Konferencja SPB Serock, Narvil 7-9 października 2024 patronat medialny
Jakiego artykułu szukasz?

Zdalne sterowanie ogrzewaniem

Kontrolowanie pracy grzejników pozwala uzyskać oczekiwaną we wszystkich pomieszczeniach temperaturę a także zwiększyć efektywność systemu grzewczego i obniżyć koszty. System sterowania ułatwia codzienną obsługę ogrzewania, automatycznie sterując pracą urządzeń grzewczych zgodnie ze zmianą temperatury na zewnątrz, porą dnia czy harmonogramem wprowadzonym przez użytkownika.
Zdalne sterowanie ogrzewaniem

Zdalne sterowanie ogrzewaniem szczególnie sprawdzi się w przypadku osób, które prowadzą nieregularny tryb życia, nie potrafią przewidzieć, kiedy dokładnie wrócą do domu. Utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach mogłoby się okazać nieefektywne i kosztowne. Z kolei powrót do domu, w którym ogrzewanie pracuje w trybie ekonomicznym będzie wymagać sporo czasu, aby przywrócić komfort grzewczy.

Niedogodnościom tym zaradzi zdalne sterowanie. Pozwala na odległość odpowiednio wcześnie ustawić właściwe parametry grzewcze uzyskując satysfakcjonują temperaturę nie wcześniej jak bezpośrednio przed powrotem do domu.

Jak działa zdalne sterowanie ogrzewaniem?

Aby system zadziałał, konieczne jest połączenie sterowników z siecią wifi oraz odpowiednie oprogramowanie na urządzeniu mobilnym. W każdym pomieszczeniu objętym systemem sterowania musi znajdować się regulator temperatury, zintegrowany z grzejnikiem lub instalacją ogrzewania podłogowego.

Dla każdego pomieszczenia można stworzyć harmonogram pracy ogrzewania, modyfikowany w każdej chwili zdalnie zależnie od potrzeb.

Na czas wyjazdów lub nieobecności warto zmniejszać temperaturę do niezbędnego minimum i podnosić ją zdalnie np. na godzinę przed przybyciem. Dobrze sprawdzi się stopniowe, kontrolowane ochłodzenie temperatury nocą i podniesienie odpowiednio wcześnie rano, gdy wstajemy do pracy.

Ustawienia można regulować na bieżąco z poziomu smartfona czy innego urządzenia mobilnego w przyjaznej dla użytkownika aplikacji czy poprzez komendy głosowe.

Czy warto korzystać z zdalnego sterowania ogrzewaniem?

Rozwiązanie to ma wiele zalet, wymieńmy choćby:

  • aspekt ekologiczny - oszczędność energii
  • niższe rachunki za ogrzewanie
  • łatwość obsługi, również przy pomocy komend głosowych
  • wygoda użytkownika – zdalnie ustawisz temperaturę w każdym pomieszczeniu

W ofercie dostępne są termostaty radiowe wyposażone w samouczące się moduły, które adaptują się do naszych preferencji.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem często stanowi komponent rozbudowanych systemów inteligentnych domów, obejmujących sterowanie na odległość oświetleniem, bramami, roletami, alarmem, sprzętem AGD.

Systemy zdalnego sterowania oferują firmy Salus, Somfy, Junkers, Dimplex, Immergas, De Dietrich, Daikin, Thermova.

Obraz autorstwa Freepik

Treści powiązane

Beton pod ogrzewanie podłogowe
Beton pod ogrzewanie podłogowe
Chcąc uniknąć szpecących ściany grzejników coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. To nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, dodatkowo świetnie sprawdza się z instalowanymi pompami ciepła. Zastosowanie ogrzewania podłogowego wymusza dobór odpowiednich materiałów posadzkowych. Przyglądamy się, jakie rozwiązania wziąć pod uwagę, jaki zastosować beton na ogrzewanie podłogowe, aby uzyskać ciekawy efekt wizualny, wytrzymałą podłogę dobrze przepuszczającą i utrzymującą ciepło.
Czym ogrzewać dom w 2023 roku?
Czym ogrzewać dom w 2023 roku?
Gdzie szukać oszczędności? Jaka metoda ogrzewania jest obecnie najtańsza? Czy warto inwestować w nowoczesne rozwiązania? W tym artykule przyglądamy się kosztom, jakie wiążą się z ogrzaniem domu w 2023 roku.
Budynki inteligentne
Budynki inteligentne
System inteligentnego domu pozwala na automatyzację wszystkich urządzeń podłączonych do wspólnej sieci, zdalne sterowanie elementami systemu dzięki bezprzewodowej technologii przy pomocy jednego urządzenia. To wygoda w domu, biurze, obiektach usługowych czy przemysłowych.
Grzejniki konwektorowe
Grzejniki konwektorowe
Konwektory to rodzaje grzejników. Przeczytaj, na czym polega ich działanie. Jakie są zalety ogrzewania konwekcyjnego, gdzie można umieszczać konwektory i czy warto stosować grzejniki konwekcyjne.
Ocieplenia budynków
Ocieplenia budynków
Ocieplenie budynku w naszym klimacie to absolutna konieczność. Gwarantuje zachowanie pożądanej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach, ale też wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Dlatego tak istotne jest poprawne wykonanie izolacji termicznej.
Nowoczesne ogrzewanie domu – kolektory słoneczne, pompy ciepła, fotowoltaika
Nowoczesne ogrzewanie domu – kolektory słoneczne, pompy ciepła, fotowoltaika
Choć klimat wyraźnie się ociepla, to jednak koszty ogrzewania stanowią kluczowy składnik wydatków związanych z eksploatacją domu. Wybieramy więc nowoczesne, ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązania.
Termostaty grzejnikowe
Termostaty grzejnikowe
Termostaty grzejnikowe to regulatory ilości ciepłej wody wpływającej do grzejnika, pozwalający sterować temperaturą pomieszczenia. Montowane są na zaworach doprowadzających wodę, a de facto są to całe zawory z głowicami termostatycznymi, umieszczone na każdym kaloryferze. Samoczynnie reagując na zmiany strat i zysków ciepła (np. uruchomienie kominka czy otwarcie okna) pozwalają utrzymać oczekiwaną w pomieszczeniu temperaturę.
Wodne ogrzewanie podłogowe
Wodne ogrzewanie podłogowe
Wodne ogrzewanie podłogowe to jedno z możliwych rozwiązań grzewczych, które mają sprawić, że pomieszczenia będą ciepłe, przytulne i pozbawione widocznych kaloryferów. Jak działa ogrzewanie podłogowe? Na czym polega jego instalacja i jakie korzyści daje taka technologia? Przeczytajcie w tym artykule.
Czy warto ogrzewać dom pompą ciepła?
Czy warto ogrzewać dom pompą ciepła?
Pompy ciepła coraz częściej zastępują dotychczasowe rozwiązania grzewcze jakimi są kotły gazowe, olejowe, ogrzewanie elektryczne. Szukamy nowoczesnych, prośrodowiskowych rozwiązań. Czy zastosowanie pompy ciepła pozwoli uzyskać porównywalne parametry grzewcze? Czy warto inwestować w tą technologię?
Problemy z ogrzewaniem – częściowo zimne grzejniki
Problemy z ogrzewaniem – częściowo zimne grzejniki
Zdarza się, że pomimo działającego ogrzewania pomieszczenia wydają się niedogrzane. Jednym z problemów mogą być częściowo zimne kaloryfery. Jaka jest przyczyna? Co zrobić, aby w środku zimy przywrócić komfort termiczny? Jak sprawić, aby grzejnik grzał prawidłowo? Sprawdzamy, co może być przyczyną, że grzejnik jest ciepły tylko do połowy.
Ogrzewanie płaszczyznowe w domu
Ogrzewanie płaszczyznowe w domu
Jaki wybrać rodzaj ogrzewania domu, to dylemat wielu inwestorów. Ma być ciepło, najlepiej tanio, estetycznie, przytulnie i ekologicznie. Jednym z rozwiązań jest ogrzewanie płaszczyznowe. Na czym polega? Jak wygląda instalacja i jakie daje korzyści? Więcej o ogrzewaniu płaszczyznowym przeczytasz poniżej.
Regulacja okien na zimę
Regulacja okien na zimę
W większości nowoczesnych okien jest możliwość ustawiania ich w trybie zima-lato. Dlaczego warto dostosowywać szczelność okna do pory roku? Czy można to zrobić samemu? Jakie będą potrzebne narzędzia i jak poprawnie przeprowadzić regulację?

Komentarze

brak komentarzy…