• FRD Polska Tomasz Olszewski - usługa gratis
  • Konferencja SPB Serock, Narvil 7-9 października 2024 patronat medialny
Jakiego artykułu szukasz?

Mobilny węzeł betoniarski

Dowiedz się więcej o zastosowaniu mobilnych węzłów betoniarskich. Przeczytaj, gdzie się je wykorzystuje oraz jakie zalety mają przenośne betoniarnie.
Mobilny węzeł betoniarski

Węzeł betoniarski to zestaw urządzeń, za pomocą których produkuje się wysokiej jakości beton. Wyróżnia się stacjonarne betoniarnie oraz mobilne zestawy do produkcji betonu.

Mobilne węzły betoniarskie odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym budownictwie, oferując wiele korzyści związanych z mobilnością, efektywnością i oszczędnością kosztów. Dzięki możliwości produkcji betonu na miejscu, przyczyniają się do szybszej realizacji projektów, poprawy jakości betonu i zmniejszenia kosztów logistycznych.

Konstrukcja mobilnego węzła betoniarskiego

Każdy zestaw mobilny składa się z stałych modułów. Są to:

  • rama stalowa całego węzła betoniarskiego oraz konstrukcja pod agregat prądotwórczy. Rama może być wyposażona jest w cztery podpory, dzięki czemu nie ma konieczności wcześniejszego specjalistycznego przygotowania terenu, a węzeł można rozłożyć na utwardzonym gruncie;
  • zespół mieszająco-dozujący, zawiera mieszalnik, wagi wody i cementu oraz dodatków chemicznych, a także pulpit sterowniczy wraz z szafą wysokoprądową;
  • zespół dawkujący kruszywa wraz z taśmociągiem dozującym kruszywa do mieszarki; stacja kruszyw może zawierać kilka zasobników o różnych pojemnościach każdej komory.

Dodatkowo zestaw może zawierać silosy na cement lub popiół.

Mobilny węzeł betoniarski wyposaża się w wydajne systemy ogrzewania kruszywa i wody lub w system chłodzący.

Opcjonalne wyposażenie mobilnych węzłów betoniarskich

Zależnie od oczekiwań klientów zestawy mobilne mogą być wyposażone w dodatkowe moduły i elementy. Producenci oferują przykładowo:

  • systemy załadunku kruszyw
  • systemy dozowania włókien
  • systemy mycia mieszalników
  • system monitoringu
  • sterownię
  • magazyn domieszek chemicznych
  • laboratorium
  • stacje recyklingu betonu

Zastosowanie mobilnych węzłów betoniarskich

Mobilne węzły betoniarskie stosuje się bezpośrednio na placu budowy. Unika się tym samym transportu betonu wyprodukowanego w odległej niekiedy betoniarni. Mobilna betoniarnia pracuje tam, gdzie beton jest akurat potrzebny.

Z mobilnych węzłów betoniarskich korzystają zarówno profesjonalne firmy budowlane, jak i klienci indywidualni.

Takie rozwiązania sprawdzą się na budowach dróg, parkingów, w inwestycjach z częstą relokacją, do realizacji krótkoterminowych projektów budowlanych.

Mobilne węzły betoniarskie gwarantują szybkie i efektywne dostarczanie betonu na rozległe odcinki autostrady, co skraca czas budowy i redukuje koszty transportu. Umożliwiają pracę w odległych i trudno dostępnych lokalizacjach.

Zalety mobilnego węzła betoniarskiego

Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje szybki transport zestawu i uruchomienie produkcji. Potrzebna jest znacznie mniejsza powierzchnia niezbędna do instalacji węzła betoniarskiego. Nie ma konieczności wynajmowania specjalistycznego sprzętu (choćby dźwigu) do montażu węzła.

Co równie istotne, korzystanie z zestawu mobilnego nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę betoniarni, co jest konieczne w przypadku stacjonarnych węzłów betoniarskich.

Mobilne węzły betoniarskie są łatwe w montażu i demontażu oraz transporcie do innej lokalizacji.

Żadne elementy nie wymagają fundamentowania ani trwałego związania z gruntem.

Szybko można rozbudować je o kolejne segmenty i potrzebne moduły.

W mobilnym węźle betoniarskim można zastosować różne rodzaje mieszalników - dwuwałowe, planetarne lub talerzowe.

***

Wśród firm oferujących rozwiązania dla mobilnych betoniarni wskazać można: Metpol, Tecwill, Elkon, Betonsystem, SBM, Budpol.

Fot. proxytrade.pl

Treści powiązane

Systemy sterowania dla węzłów betoniarskich
Systemy sterowania dla węzłów betoniarskich
Przygotowanie mieszanki betonowej o stałych, określonych parametrach możliwe jest przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń. Wytwórnie betonu towarowego wyposażone są w systemy sterowania węzłami betoniarskimi, które zgodnie z wybraną recepturą odważają składniki i wpływają na pracę węzła zgodnie z zadanymi parametrami. Sprawdzamy, z czego składa się system sterowania produkcją betonu i jakie funkcje i możliwości mają jego poszczególne elementy.
Kruszywa - rodzaje i zastosowania
Kruszywa - rodzaje i zastosowania
Kruszywa to sypkie materiały o ziarnistej budowie. Znajdują ogromne zastosowanie w budownictwie zarówno jako składnik materiałów budowlanych, a także materiały do umacniania, przygotowywania podłoża czy wykonywania prac wykończeniowych. Poznaj rodzaje kruszyw budowlanych, jak się je pozyskuje, zobacz, gdzie są wykorzystywane.
Domieszki do betonu – co warto wiedzieć?
Domieszki do betonu – co warto wiedzieć?
Domieszki to ważny składnik betonu, który w dużym stopniu przesądza o jego właściwościach, parametrach wytrzymałościowych, możliwościach zastosowania w określonych warunkach środowiskowych czy pogodowych. Co trzeba wiedzieć o domieszkach? Jakie ich rodzaje wyróżniamy i które warto rozważyć zależnie od charakteru wznoszonej konstrukcji?
Domieszki do betonu
Domieszki do betonu
Tempo rozwoju branży budowlanej stymuluje pojawianie się na rynku coraz bardziej nowoczesnych dodatków i domieszek do betonu. Stanowią one szeroką gamę produktów o różnorodnej budowie chemicznej i właściwościach.
Mieszalniki do betonu
Mieszalniki do betonu
Właściwe połączenie wszystkich składników betonu to warunek uzyskania dobrej jakości mieszanki. Pomocne w tej czynności będzie zastosowanie specjalistycznego mieszalnika. Przeglądamy dostępne na rynku urządzenia. Sprawdzamy ich rodzaje i zastosowania.
Zastosowanie węzłów betoniarskich
Zastosowanie węzłów betoniarskich
Węzły betoniarskie przeznaczone są do produkcji mieszanek betonowych. To konstrukcje budowlane, najczęściej stacjonarne, wyposażone w odpowiednie urządzenia służące wytwarzaniu mieszanek betonowych różnego rodzaju. Poznaj zastosowania węzłów betoniarskich i ich wpływ na usprawnienie prac budowlanych.
Certyfikacja betonu towarowego
Certyfikacja betonu towarowego
Odkąd beton został uznany wyrobem budowlanym, podlega jednemu z dwóch systemów oceny i weryfikacji zgodności w zależności od zastosowania. Jakie zadania spoczywają na producencie? Co należy uwzględnić wdrażając system Zakładowej Kontroli Produkcji? Spełnienie jakich kryteriów gwarantuje uzyskanie certyfikatu?
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton jest najstarszym materiałem budowlanym stosowanym do budowy różnych obiektów. Jego historia liczy ponad 9000 lat. Przez szereg wieków jego receptura ewoluowała. W dawnych czasach stosowano gips lub wapno jako czynniki wiążące beton, aby obecnie dojść do nowoczesnych, bardziej trwałych i stabilnych struktur betonu towarowego.

Komentarze

brak komentarzy…