Jakiego artykułu szukasz?
Rozwijaj firmę współpracując z TAURON Dystrybucją
Poznaj możliwości współpracy z TAURON Dystrybucja w zakresie budowy przyłączy. Dowiedz się, jakie wymaganiach należy spełnić przy wykonywaniu tego rodzaju inwestycji.

Buduj przyłącza dla TAURON Dystrybucji
TAURON Dystrybucja S.A. organizuje cykl spotkań pod nazwą - Buduj przyłącza dla TAURON Dystrybucji.
Ich celem jest przekazanie praktycznych informacji o działalności spółki i szczegółów współpracy w ramach budowy przyłączy w III, IV i V grupie przyłączeniowej.
Dowiesz się więcej o:
- możliwościach współpracy w zakresie budowy przyłączy
- potrzebach i wymaganiach przy wykonywaniu tego rodzaju inwestycji
- oraz uzyskasz odpowiedzi na pytania związane z realizacją zadań.
Spotkanie dedykowane jest zarówno wykonawcom już współpracującym z TAURON Dystrybucją, jak i tym, którzy są zainteresowani jej nawiązaniem.
Spotkania odbędą się:
- 13.11.2024 r. w godz. 10.00 -15.00: Park Hotel Diament Zabrze, ul. 3 Maja 122A, 41-800 Zabrze
- 21.11.2024 r. w godz. 10.00 - 15.00: Hotel Forest, ul. Jodłowa 13, 30-251 Kraków
TAURON Dystrybucja – Zaprasza!
Treści powiązane

Lafarge w Polsce osiąga 50 procent energii ze źródeł odnawialnych
Lafarge w Polsce podpisuje kolejne umowy typu fizyczne PPA, które tym razem zostały zawarte z firmą KGAL. Dzięki temu Lafarge przybliża się do osiągnięcia celu 100% energii ze źródeł odnawialnych, wspierając przy tym rozwój OZE w Polsce. Podpisane umowy pozwalają na uzyskanie energii z dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w Krasinie i Rywałdzie, co pozwoli na zaspokojenie 50% zużycia energii Lafarge.

Nowa linia energetyczna Choczewo-Żarnowiec
Jedną z nowych linii energetycznych planowanych w najbliższych latach na Pomorzu jest linia Choczewo-Żarnowiec. Jej zadaniem – oprócz wzmocnienia systemu przesyłowego na północy Polski - będzie dodatkowo odbiór mocy z pierwszych elektrowni wiatrowych na Bałtyku.

Forum Południowe | Budownictwo & Energetyka - Twój udział w przyszłości branży
Listopadowe Forum Południowe | Budownictwo & Energetyka to wyjątkowa okazja do spotkania się z liderami branży, wymiany doświadczeń i nawiązania wartościowych kontaktów w przestrzeniach Hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu.

Obowiązkowe świadectwo energetyczne od 1 kwietnia 2024 roku
Nowy obowiązek ciąży na właścicielach domów jednorodzinnych, którzy chcą sprzedać swoją nieruchomość. Od 1 kwietnia 2024 roku wymagane jest posiadanie świadectwa energetycznego w odniesieniu nawet do starszych domów. Czym jest ten dokument, jak go uzyskać i ile kosztuje świadectwo energetyczne?

Przyłącze energetyczne
Uzyskanie przyłącza energetycznego wiąże się ze spełnieniem kilku wymogów formalnych i uzyskaniem pozwolenia. Na jakim etapie budowy domu należy się tym zająć? Dowiedz się, jakie kroki należy wykonać, aby podłączyć się do sieci energetycznej.

O innowacjach dla energooszczędności mówi Jakub Sąsiadek, Sales Manager PL/CZ/SK w firmie BASF
Przedstawiamy komentarz ekspercki mgr inż. Jakuba Sąsiadka, Sales Managera na Polskę, Czechy i Słowację w firmie BASF.

Czy cementownie staną się magazynami energii?
Potencjał magazynowania energii przez polski sektor cementowy sięga nawet 200 - 300 MWh na dobę, a magazynowanie energii w cemencie może rozwiązać problem nadmiarowej energii z Odnawialnych Źródeł Energii.

Świadectwo energetyczne budynku w 2023 roku - zmiana przepisów
Zmiana przepisów związana jest z dostosowaniem prawa do wymogów Unii Europejskiej. Dotyczy przede wszystkim kontroli systemów ogrzewania i klimatyzacji. Celem nowelizacji jest także poprawa skuteczności dotychczasowego systemu oceny efektywności energetycznej budynków. Dowiedz się więcej na temat świadectw energetycznych, planowanych w tym zakresie zmian, możliwości uzyskania takiego dokumentu.

Magazyny energii dla domu
Dowiedz się, czym są magazyny energii. Poznaj ich działanie, zastosowanie i korzyści. Na jakie dofinansowanie można liczyć przy zakupie magazynu energii.

Zeroemisyjna energetyka i transport – projekty NFOŚiGW
Przygotowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programy wsparcia zeroemisyjnej energetyki rozproszonej oraz zeroemisyjnego transportu mają zostać sfinansowane ze środków Funduszu Modernizacyjnego przewidzianego na lata 2021-2030, unijnego instrumentu wsparcia realizacji celów energetycznych oraz klimatycznych. Na czym polegają poszczególne inicjatywy? Na jakie dofinansowanie można liczyć?
Komentarze
brak komentarzy…