Jakiego artykułu szukasz?

Dni Betonu 2023 pod szyldem dekarbonizacji budownictwa

Tysiąc osób weźmie udział w XII konferencji DNI BETONU, która w dniach 9-11 października 2023 r. odbędzie się w Wiśle. Więcej informacji poniżej.
Dni Betonu 2023 pod szyldem dekarbonizacji budownictwa

Dekarbonizacja budownictwa

Tysiąc uczestników konferencji DNI BETONU będzie rozmawiać o dekarbonizacji budownictwa w Wiśle w dniach od 9 do 11 października 2023 roku. Tematem przewodnim wydarzenia będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym.

Program konferencji, organizowanej od 2000 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, obfituje w ciekawe wystąpienia, dyskusje panelowe oraz wydarzenia towarzyszące. Swój udział w konferencji potwierdziło już 1000 osób, choć ostateczną liczbę uczestników poznamy 9 października.

- Nie znam konferencji w Polsce cieszącej się podobnym zainteresowaniem, ale jestem dumny, że przez lata udało nam się zbudować markę konferencji, to najważniejsze – komentuje prof. Jan Deja, szef Biura Organizacyjnego DNI BETONU.

Tegoroczną konferencję poprzedzi bieg na 10 km pod nazwą Dni Betonu w Biegu, który rozpocznie się w niedzielę, 8 października o godz. 13. Dochód z biegu prowadzącego wzdłuż Czarnej Wisełki zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Dni Betonu 2023 - dzień pierwszy

Obrady konferencji rozpoczną się w poniedziałek o godz. 11.00. W ciągu trzech dni, podczas 10 sesji zostanie zaprezentowanych 48 referatów.

Wszystkich autorów, których referaty nie zostaną wygłoszone podczas konferencji zachęcamy do przygotowania posterów i wzięcia udziału w sesji posterowej.

Pierwszego dnia odbędzie się także finał konkursu Power Concrete i dyskusja panelowa pt. „Rola budownictwa w polskiej gospodarce, w kontekście polityki klimatycznej”.

Uczestnikami dyskusji będą:

  • Tomasz Żuchowski (GDDKiA)
  • Adrian Furgalski (ZDG TOR)
  • Dariusz Blocher (UNIBEP)
  • Jan Styliński (PZPB)
  • arch. Zbigniew Reszka (Arch Deco)
  • Łukasz Sawicki z Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska.

W foyer wokół sali konferencyjnej, na 50 stoiskach, swoją ofertę będą prezentować partnerzy konferencji, sponsorzy oraz inni wystawcy.

Na zakończenie dnia, podczas kolacji regionalnej, zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu Power Concrete i biegu na 10 km.

Dni Betonu 2023 - dzień drugi

Drugi dzień konferencji to sesje poświęcone: betonowi w zrównoważonym budownictwie, prefabrykacji betonowej oraz spoiwom i betonom z dodatkami mineralnymi.

Będzie także jedenasta sesja – sesja warsztatowa z prezentacjami firm:

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w „Forum odbudowy Ukrainy” z udziałem panelistów z Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Popołudnie drugiego dnia konferencji wypełni debata przygotowana przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce pt. „Betony niskoemisyjne – perspektywy i wyzwania rynku”.

O roli producentów betonu w drodze do uzyskania neutralności klimatycznej, trendach rozwojowych oraz wyzwaniach związanych ze stosowaniem cementów niskoemisyjnych będą rozmawiać:

  • prof. Grzegorz Bajorek (Politechnika Rzeszowska)
  • prof. Łukasz Drobiec (Politechnika Śląska)
  • Jarosław Fiutowski (Ghelamco Poland)
  • Mariusz Grochowicz (Transbet Betoniarnie)
  • Piotr Górak (SPC i CEMEX Polska)
  • Michał Oleksik (SPChB i ATLAS)

Podczas wieczornej kolacji zostaną wręczone Nagrody DNI BETONU czyli tzw. „betonowe Oskary”. To wyróżnienie dla osób i instytucji o znaczącym dorobku w zakresie technologii betonu i to zarówno w obszarze nauki, jak i rzeczywistych realizacji obiektów budowlanych.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

Dni Betonu 2023 - dzień trzeci

Referaty ostatniego dnia konferencji będą dotyczyły: architektury betonowej, zastosowaniu betonu w budownictwie drogowym i mostowym oraz właściwości betonu stwardniałego.

Podczas 12 sesji - sesji specjalnej, poświęconej kontroli wyrobów budowlanych, prezentacje wygłoszą przedstawiciele Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

Sesję zakończy panel dyskusyjny z udziałem: Iwony Tokarskiej (GUNB), Łukasza Rymarza (MRiT), Piotra Zapolskiego (Siec Badawcza Łukasiewicz) i Grzegorza Stefanowicza (Kruszbet S.A.).

XII konferencja DNI BETONU odbywa się pod patronatem honorowym: Ministra Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz pod patronatem naukowym: Sekcji Inżynierii Komunikacyjnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.

XII KONFERENCJA DNI BETONU W LICZBACH:

  • 1000 uczestników
  • 50 stoisk wystawienniczych
  • 48 referatów + postery
  • 10 sesji konferencyjnych
  • 4 panele dyskusyjne
  • 3 dni obrad
  • 2 sesje specjalne
  • 1 bieg

Serdecznie zapraszamy do Wisły na XII edycję konferencji Dni Betonu.

Portal TechnologieiBudownictwo.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Treści powiązane

Beton bez cementu? Rewolucja w budownictwie
Beton bez cementu? Rewolucja w budownictwie
Produkcja cementu pomimo unowocześniania technologii ciągle przyczynia się do ogromnej emisji CO2 do atmosfery. Czy można zastąpić cement innym, bardziej ekologicznym spoiwem? Czy możliwe jest wytworzenie betonu beż użycia cementu.
Certyfikacja betonu towarowego
Certyfikacja betonu towarowego
Odkąd beton został uznany wyrobem budowlanym, podlega jednemu z dwóch systemów oceny i weryfikacji zgodności w zależności od zastosowania. Jakie zadania spoczywają na producencie? Co należy uwzględnić wdrażając system Zakładowej Kontroli Produkcji? Spełnienie jakich kryteriów gwarantuje uzyskanie certyfikatu?
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton jest najstarszym materiałem budowlanym stosowanym do budowy różnych obiektów. Jego historia liczy ponad 9000 lat. Przez szereg wieków jego receptura ewoluowała. W dawnych czasach stosowano gips lub wapno jako czynniki wiążące beton, aby obecnie dojść do nowoczesnych, bardziej trwałych i stabilnych struktur betonu towarowego.
Beton jamisty
Beton jamisty
Beton jamisty to jeden z tzw. betonów specjalnych. Charakteryzuje się dużą porowatością struktury, wodoprzepuszczalnością oraz lekkością. Przeczytaj, z jakich składników produkuje się beton jamisty, jakie ma właściwości oraz zastosowania.
Beton ekspansywny
Beton ekspansywny
Beton ekspansywny to nowoczesny materiał budowlany, będący alternatywną choćby dla stali czy drewna. Jego zastosowanie pozwala na wznoszenie konstrukcji w innej zupełnie technologii. Czym jest beton ekspansywny, jakie ma właściwości i gdzie się go stosuje? – więcej na ten temat w poniższym artykule.
Betony specjalne
Betony specjalne
Betony specjalne to duża grupa wyrobów, które oprócz właściwości typowych dla zwykłego betonu posiadają cechy pozwalające na niestandardowe zastosowania. Jakie są dostępne betony specjalne? Czym się wyróżniają i gdzie się je wykorzystuje? Bliżej przyjrzymy się wybranym z nich.
Betonowanie latem
Betonowanie latem
Warunki atmosferyczne nie są obojętne w procesie betonowania. Skrajne temperatury mogą zaburzyć reakcje chemiczne zachodzące w mieszance betonowej. Betonowanie zarówno w mroźne zimy jak i upalne dni lata jest niewskazane, trudne, może przysporzyć kłopotów i przełożyć się na jakość i trwałość konstrukcji. W tym artykule przyglądamy się różnym aspektom betonowania w okresie lata.
Beton lekki
Beton lekki
Materiał ten – jak sama nazwa wskazuje – doskonale sprawdzi się tam, gdzie potrzebny jest wytrzymały wyrób o niskiej wadze. Z czego powstaje lekki beton? Jaki jest jego skład, a tym samym właściwości. Gdzie można go zastosować? – o tym piszemy w poniższym artykule.
Betonowe posadzki przemysłowe
Betonowe posadzki przemysłowe
Betonowe posadzki przemysłowe wymagają szczególnej trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia. Wykonuje się je z odpowiednio przygotowanej mieszanki betonowej z zastosowaniem właściwej technologii. Z czego powstają posadzki betonowe? Czym powinny się cechować i gdzie znajdują zastosowanie? Więcej o posadzkach betonowych przeczytacie w tym artykule.
Beton konstrukcyjny
Beton konstrukcyjny
Beton konstrukcyjny stosowany jest do budowy elementów nośnych budowli, które przesądzają o trwałości, stabilności i bezpieczeństwie użytkowania określonego obiektu. Gdzie konkretnie znajduje zastosowanie? Jaki jest skład betonu konstrukcyjnego. W jakich klasach produkowany jest beton konstrukcyjny? Więcej na ten temat w poniższym artykule.
Beton drogowy
Beton drogowy
Beton drogowy to rodzaj betonu stosowanego do budowy dróg, autostrad, chodników i innych powierzchni drogowych. Jest to popularny materiał konstrukcyjny w infrastrukturze drogowej ze względu na swoje właściwości i trwałość. Jakie są zalety betonu drogowego? Jak powstaje beton drogowy.
Badanie betonów
Badanie betonów
Beton, jako najczęstszy materiał budowlany, to mieszanka składników użytych w określonych proporcjach. Jego skład, ilość poszczególnych kruszyw i domieszek przesądzają o uzyskiwanych finalnie właściwościach tego wyrobu budowlanego. Stąd też konieczność stałej kontroli i badań, pozwalających na utrzymywanie deklarowanych przez producenta parametrów i dających gwarancję jakości.
Beton posadzkowy
Beton posadzkowy
Ze względu na swoje przeznaczenie beton posadzkowy musi wyróżniać się większą wytrzymałością niż beton konstrukcyjny czy dekoracyjny. Jaki jest skład betonu na posadzkę? Z jakich składników się go produkuje? Jakie ma właściwości? W tym artykule przybliżamy beton posadzkowy.
Beton samozagęszczalny SCC
Beton samozagęszczalny SCC
Beton samozagęszczalny (SCC) nie wymaga wibrowania podczas układania. Posiada zdolność rozpływu w szalunku pod własnym ciężarem, zachowując cechy tradycyjnego betonu. Zobacz, jak powstaje beton SCC, jakie ma właściwości i gdzie znajduje zastosowanie.
Czy odpad może być cennym składnikiem betonu? - dr hab. inż. Magdalena Dobiszewska, prof. PBŚ
Czy odpad może być cennym składnikiem betonu? - dr hab. inż. Magdalena Dobiszewska, prof. PBŚ
​Obecnie najczęściej wykorzystywanymi materiałami budowlanymi w Polsce i na świecie są kompozyty cementowe, wśród których dominującą rolę zajmuje beton. Jednym z surowców naturalnych stosowanych do produkcji kompozytów cementowych są kruszywa naturalne.
Beton podwodny
Beton podwodny
Beton ten, jak sama nazwa wskazuje, jest wyrobem specjalnego przeznaczenia. Stosowany jest w warunkach trudnych, agresywnych, wymaga więc innego składu, aby uzyskać parametry gwarantujące wytrzymałość i trwałość konstrukcji podwodnych. Poznaj cechy betonu podwodnego, jego skład i działanie i metody betonowania w wodzie.
Autoklawizowany beton komórkowy
Autoklawizowany beton komórkowy
Autoklawizacja to jeden z etapów wytwarzania materiału konstrukcyjnego, jakim są bloczki z betonu komórkowego. Pozwala uzyskać produkt gotowy do użytku i posiadający wymagane parametry wytrzymałościowe w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku produkcji betonu towarowego. Dowiedz się, jak wygląda produkcja bloczków betonowych, jakie stosuje się surowce do wyrobu gazobetonu oraz jakie znajduje zastosowanie autoklawizowany beton komórkowy.
Betonowanie zimą
Betonowanie zimą
Zima to trudny czas do wykonywania pewnych prac budowlanych. Niskie temperatury zaburzają przebieg reakcji chemicznych. Uzyskanie oczekiwanych parametrów wytrzymałościowych konstrukcji betonowej wymaga dodatkowych zabiegów i czynności, aby zagwarantować właściwy przebieg hydratacji. Przyglądamy się, jak poprawnie przeprowadzić proces betonowania zimą.

Komentarze

brak komentarzy…