Jakiego artykułu szukasz?

​Domieszki do betonu w ofercie firmy POLFLUID Sp. z o.o.

POLFLUID to spółka w całości o polskim kapitale mająca siedzibę, zakład produkcyjny, magazyn oraz laboratorium w Tychach (woj. śląskie).
​Domieszki do betonu w ofercie firmy POLFLUID Sp. z o.o.

Jasny system zarządzania w firmie POLFLUID oraz doświadczenie handlowe osób prowadzących spółkę, a także pozyskanie z rynku nowych specjalistów, pozwoliło na podjęcie decyzji o rozszerzeniu zakresu działalności firmy, m.in. o produkcję i sprzedaż domieszek chemicznych do betonu. Szczególnym zakresem zainteresowania firmy jest szeroko pojęty segment prefabrykacji betonowej.

Rozwój firmy w latach 2023 oraz 2024 pozwolił na poczynienie dużych inwestycji w zakup hal produkcyjno-magazynowych, rozbudowę magazynu surowców o ponad 100 tys. litrów, a także zakup sprzętu laboratoryjnego. Co najistotniejsze, zatrudniono nowych specjalistów z branży betonowej i olejowej.

W osobny artykule opisano kluczowe czynniki wpływające na dobór odpowiedniego środka antyadhezyjnego w produkcji prefabrykatów betonowych

Naturalną kontynuacją tej części działalności jest możliwość zaoferowania Partnerom Biznesowym firmy POLFLUID, odpowiednich rozwiązań w zakresie modyfikacji mieszanki betonowej. Zebrane doświadczenie wynikające z wieloletniej współpracy z zakładami produkującymi każdy rodzaj prefabrykowanych elementów betonowych w całej Polsce pozwala na uzyskanie informacji, jakich produktów odczekują nasi Klienci i na jakim polu można konkurować z obecnymi na polskim rynku od wielu lat koncernami oferującymi chemię budowlaną.

Indywidualne podejście do Klienta

Najistotniejsze jest przede wszystkim głębokie zrozumienie procesu produkcyjnego. Doświadczenie podpowiada, że zakłady produkcyjne, nawet te o podobnym profilu, nie pracują wg. tego samego schematu. Należy poznać oczekiwania kadry kierowniczej w zakresie optymalizacji lub poprawy właściwości użytkowych prefabrykatów betonowy i jakości ich powierzchni.

Kluczowe jest poznanie procesu produkcyjnego, na który składa się:

  • Przygotowanie form i stołów produkcyjnych; czyszczenie z pozostałości pyłu, zaprawy oraz ewentualnych ognisk korozji,
  • Fachowa aplikacja, dobrej jakości środka antyadhezyjnego,
  • Rodzaje używanych surowców do mieszanki betonowej, receptura, schemat mieszania składników: kolejność podawania składników i czas mieszania
  • Transport mieszanki z węzła na miejsce wbudowania: system koszy transportowych, transport kosza wózkiem widłowym, transport kosza suwnicą, czas transportu,
  • Wbudowanie mieszanki, zagęszczanie mieszanki w formie lub mieszanka samozagęszczalna.
  • Czas i warunki dojrzewania betonu,
  • Rozformowanie i transport elementów na magazyn.

Jedynie całościowe spojrzenie na ww. elementy składające się na proces produkcyjny daje jasną wskazówkę w zakresie modyfikacji właściwości mieszanki betonowej.

Niebagatelną rolę odgrywają osoby pracujące przy wbudowaniu mieszanki betonowej. Pracownicy mają najróżniejsze preferencje dotyczące konsystencji i urabialności mieszanki betonowej, a ewentualne istotne zmiany przyjmują z niechęcią. Stąd ważne jest podejście, które nie sprawi dodatkowych obowiązków pracownikowi zakładu. Warto ramię w ramię wykonywać wspólnie wszystkie czynności w czasie przeprowadzania testów domieszek do betonu.

Wieloletnie doświadczenie i współpraca z producentami prefabrykatów betonowych, zarówno tych wielkogabarytowych jak i drobnowymiarowych, pozwala specjalistom firmy POLFLUD zadbać o każdy detal, niezależnie od tego, przed jak trudnymi wymaganiami są postawieni. Wówczas naturalnie można znaleźć wspólną płaszczyznę współpracy na lata.

Domieszki do betonu od POLFLUID

Warto podkreślić, że POLFLUID jest producentem domieszek chemicznych do betonu, a co za tym idzie prowadzi zakładową kontrolę produkcji w systemie oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych 2+ i podlega corocznemu audytowi jednostki notyfikowanej.

Podstawowe rodzaje domieszek do betonu produkowanych przez POLFLUID Sp. z o.o.:

  • domieszki uplastyczniające i upłynniające serii Betonform FAST
  • domieszki przyspieszające serii Betonform RPD
  • domieszki napowietrzające serii Betonform AIR

Na wszelkie pytania dotyczące oferty produktowej firmy POLFLUID odpowie:

Dominik Bonarek, Manager ds. sprzedaży i wsparcia technicznego
e-mail: d.bonarek@polfluid.pl
telefon: +48 668 557 902

Treści powiązane

Beton samozagęszczalny SCC
Beton samozagęszczalny SCC
Beton samozagęszczalny (SCC) nie wymaga wibrowania podczas układania. Posiada zdolność rozpływu w szalunku pod własnym ciężarem, zachowując cechy tradycyjnego betonu. Zobacz, jak powstaje beton SCC, jakie ma właściwości i gdzie znajduje zastosowanie.
Beton posadzkowy
Beton posadzkowy
Ze względu na swoje przeznaczenie beton posadzkowy musi wyróżniać się większą wytrzymałością niż beton konstrukcyjny czy dekoracyjny. Jaki jest skład betonu na posadzkę? Z jakich składników się go produkuje? Jakie ma właściwości? W tym artykule przybliżamy beton posadzkowy.
Beton drogowy
Beton drogowy
Beton drogowy to rodzaj betonu stosowanego do budowy dróg, autostrad, chodników i innych powierzchni drogowych. Jest to popularny materiał konstrukcyjny w infrastrukturze drogowej ze względu na swoje właściwości i trwałość. Jakie są zalety betonu drogowego? Jak powstaje beton drogowy.
Betonowanie zimą
Betonowanie zimą
Zima to trudny czas do wykonywania pewnych prac budowlanych. Niskie temperatury zaburzają przebieg reakcji chemicznych. Uzyskanie oczekiwanych parametrów wytrzymałościowych konstrukcji betonowej wymaga dodatkowych zabiegów i czynności, aby zagwarantować właściwy przebieg hydratacji. Przyglądamy się, jak poprawnie przeprowadzić proces betonowania zimą.
Beton konstrukcyjny
Beton konstrukcyjny
Beton konstrukcyjny stosowany jest do budowy elementów nośnych budowli, które przesądzają o trwałości, stabilności i bezpieczeństwie użytkowania określonego obiektu. Gdzie konkretnie znajduje zastosowanie? Jaki jest skład betonu konstrukcyjnego. W jakich klasach produkowany jest beton konstrukcyjny? Więcej na ten temat w poniższym artykule.
Domieszki do betonu – co warto wiedzieć?
Domieszki do betonu – co warto wiedzieć?
Domieszki to ważny składnik betonu, który w dużym stopniu przesądza o jego właściwościach, parametrach wytrzymałościowych, możliwościach zastosowania w określonych warunkach środowiskowych czy pogodowych. Co trzeba wiedzieć o domieszkach? Jakie ich rodzaje wyróżniamy i które warto rozważyć zależnie od charakteru wznoszonej konstrukcji?
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton zwykły kontra beton towarowy
Beton jest najstarszym materiałem budowlanym stosowanym do budowy różnych obiektów. Jego historia liczy ponad 9000 lat. Przez szereg wieków jego receptura ewoluowała. W dawnych czasach stosowano gips lub wapno jako czynniki wiążące beton, aby obecnie dojść do nowoczesnych, bardziej trwałych i stabilnych struktur betonu towarowego.
Beton pod ogrzewanie podłogowe
Beton pod ogrzewanie podłogowe
Chcąc uniknąć szpecących ściany grzejników coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. To nowoczesne, estetyczne rozwiązanie, dodatkowo świetnie sprawdza się z instalowanymi pompami ciepła. Zastosowanie ogrzewania podłogowego wymusza dobór odpowiednich materiałów posadzkowych. Przyglądamy się, jakie rozwiązania wziąć pod uwagę, jaki zastosować beton na ogrzewanie podłogowe, aby uzyskać ciekawy efekt wizualny, wytrzymałą podłogę dobrze przepuszczającą i utrzymującą ciepło.
Środki antyadhezyjne i ich rola
Środki antyadhezyjne i ich rola
Środki antyadhezyjne są niezbędne przy pracy z betonem. Zapobiegają jego przywieraniu, zmniejszają przyczepność do form, szalunków, umożliwiają łatwe wyciąganie czy oddzielanie betonowych elementów. Poznaj, jakie substancje mają takie właściwości, jak się je stosuje oraz jakie mają znaczenie.
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny to rodzaj dekoracyjnego materiału budowlanego i wykończeniowego. Surowy efekt, jaki uzyskuje się po jego zastosowaniu ma wielu zwolenników nowoczesnych stylizacji wnętrz. Poznaj, czym charakteryzuje się beton architektoniczny, gdzie znajduje zastosowanie oraz jakie rodzaje tego materiału są dostępne.
Certyfikacja betonu towarowego
Certyfikacja betonu towarowego
Odkąd beton został uznany wyrobem budowlanym, podlega jednemu z dwóch systemów oceny i weryfikacji zgodności w zależności od zastosowania. Jakie zadania spoczywają na producencie? Co należy uwzględnić wdrażając system Zakładowej Kontroli Produkcji? Spełnienie jakich kryteriów gwarantuje uzyskanie certyfikatu?
Badanie betonów
Badanie betonów
Beton, jako najczęstszy materiał budowlany, to mieszanka składników użytych w określonych proporcjach. Jego skład, ilość poszczególnych kruszyw i domieszek przesądzają o uzyskiwanych finalnie właściwościach tego wyrobu budowlanego. Stąd też konieczność stałej kontroli i badań, pozwalających na utrzymywanie deklarowanych przez producenta parametrów i dających gwarancję jakości.
Beton jamisty
Beton jamisty
Beton jamisty to jeden z tzw. betonów specjalnych. Charakteryzuje się dużą porowatością struktury, wodoprzepuszczalnością oraz lekkością. Przeczytaj, z jakich składników produkuje się beton jamisty, jakie ma właściwości oraz zastosowania.
Agresja chemiczna wody względem betonu
Agresja chemiczna wody względem betonu
Jakie reakcje chemiczne zachodzą w wyniku działania wody na beton? Przeczytaj o możliwych uszkodzeniach z tym związanych, rodzajach agresji chemicznej, sposobach przeciwdziałania i ochrony betonu.
Beton podwodny
Beton podwodny
Beton ten, jak sama nazwa wskazuje, jest wyrobem specjalnego przeznaczenia. Stosowany jest w warunkach trudnych, agresywnych, wymaga więc innego składu, aby uzyskać parametry gwarantujące wytrzymałość i trwałość konstrukcji podwodnych. Poznaj cechy betonu podwodnego, jego skład i działanie i metody betonowania w wodzie.
Zbrojenia rozproszone w betonie
Zbrojenia rozproszone w betonie
Wzmocnienie konstrukcji betonowej uzyskuje się poprzez zalanie mieszanką betonową odpowiednio rozłożonych prętów metalowych lub siatki. To tradycyjna, powszechnie stosowana metoda. Alternatywą jest wykorzystanie fibrobetonu, czyli betonu zbrojonego przy pomocy rozproszonych włókien. Jakie materiały sprawdzą się w charakterze zbrojenia rozporoszonego? Jakie właściwości uzyskuje tak wzmocniony beton? Jakie są zalety i wady zbrojenia rozproszonego? – te informacje zbieramy w poniższym artykule.
Autoklawizowany beton komórkowy
Autoklawizowany beton komórkowy
Autoklawizacja to jeden z etapów wytwarzania materiału konstrukcyjnego, jakim są bloczki z betonu komórkowego. Pozwala uzyskać produkt gotowy do użytku i posiadający wymagane parametry wytrzymałościowe w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku produkcji betonu towarowego. Dowiedz się, jak wygląda produkcja bloczków betonowych, jakie stosuje się surowce do wyrobu gazobetonu oraz jakie znajduje zastosowanie autoklawizowany beton komórkowy.
Domieszki do betonu
Domieszki do betonu
Tempo rozwoju branży budowlanej stymuluje pojawianie się na rynku coraz bardziej nowoczesnych dodatków i domieszek do betonu. Stanowią one szeroką gamę produktów o różnorodnej budowie chemicznej i właściwościach.
Betonowanie latem
Betonowanie latem
Warunki atmosferyczne nie są obojętne w procesie betonowania. Skrajne temperatury mogą zaburzyć reakcje chemiczne zachodzące w mieszance betonowej. Betonowanie zarówno w mroźne zimy jak i upalne dni lata jest niewskazane, trudne, może przysporzyć kłopotów i przełożyć się na jakość i trwałość konstrukcji. W tym artykule przyglądamy się różnym aspektom betonowania w okresie lata.
​Środki antyadhezyjne – produkty kształtujące jakość powierzchni prefabrykowanych elementów betonowych
​Środki antyadhezyjne – produkty kształtujące jakość powierzchni prefabrykowanych elementów betonowych
Jak prawidłowo dobrać środki antyadhezyjne w prefabrykacji drobnej i wielkogabarytowej? - wyjaśnia Dominik Bonarek, Menadżer ds. Sprzedaży i Wsparcia Technicznego w firmie POLFLUID.
Betonowe posadzki przemysłowe
Betonowe posadzki przemysłowe
Betonowe posadzki przemysłowe wymagają szczególnej trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia. Wykonuje się je z odpowiednio przygotowanej mieszanki betonowej z zastosowaniem właściwej technologii. Z czego powstają posadzki betonowe? Czym powinny się cechować i gdzie znajdują zastosowanie? Więcej o posadzkach betonowych przeczytacie w tym artykule.
Beton ekspansywny
Beton ekspansywny
Beton ekspansywny to nowoczesny materiał budowlany, będący alternatywną choćby dla stali czy drewna. Jego zastosowanie pozwala na wznoszenie konstrukcji w innej zupełnie technologii. Czym jest beton ekspansywny, jakie ma właściwości i gdzie się go stosuje? – więcej na ten temat w poniższym artykule.
Betony specjalne
Betony specjalne
Betony specjalne to duża grupa wyrobów, które oprócz właściwości typowych dla zwykłego betonu posiadają cechy pozwalające na niestandardowe zastosowania. Jakie są dostępne betony specjalne? Czym się wyróżniają i gdzie się je wykorzystuje? Bliżej przyjrzymy się wybranym z nich.
Geopolimery – beton nowej generacji
Geopolimery – beton nowej generacji
Beton jest materiałem najczęściej wykorzystywanym przez człowieka. O jego popularności przesądza wysoka trwałość, wytrzymałość i łatwość formowania. Jego produkcja ma jednak negatywny wpływ na środowisko. Współczesne poszukiwanie proekologicznych technologii we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w budownictwie, powoduje sięgnięcie po rozwiązania znane już w starożytności.
Beton lekki
Beton lekki
Materiał ten – jak sama nazwa wskazuje – doskonale sprawdzi się tam, gdzie potrzebny jest wytrzymały wyrób o niskiej wadze. Z czego powstaje lekki beton? Jaki jest jego skład, a tym samym właściwości. Gdzie można go zastosować? – o tym piszemy w poniższym artykule.
Beton napowietrzony
Beton napowietrzony
Beton poddaje się procesowi napowietrzania, aby podnieść jego mrozoodporność. Odbywa się to poprzez dodanie odpowiednich domieszek. Jakie rodzaje domieszek napowietrzających są dostępne? Kiedy je stosować? Jakie właściwości ma napowietrzony beton? O tym piszemy w poniższym artykule.

Komentarze

brak komentarzy…