Robot drukujący HP SitePrint oficjalnie w Polsce

HP Construction Services z siedzibą w Barcelonie - dział rozwiązań drukujących dla szeroko pojętej branży budowlano-przemysłowej - rozpoczyna oficjalną dystrybucję robota drukującego HP SitePrint.
Autoryzowanym partnerem HP Construction Services w Polsce została firma mierzymy.pl Marek Pudło. Będzie ona odpowiedzialna za sprzedaż tego rozwiązania, szkolenia i opiekę serwisową na terenie naszego kraju.
HP SitePrint
Drukarka robotyczna HP SitePrint to innowacyjne i unikalne rozwiązanie na rynku sprzętu wspomagającego finalną realizację prac budowlano-konstrukcyjnych. Urządzenie to zamienia cyfrowe projekty w postaci plików CAD DXF w fizyczny nadruk na utwardzonych powierzchniach (podłogach). Drukarka sterowana jest za pomocą tachimetru zmotoryzowanego Leica iCR70/iCR80/TS16, a jej bezkolizyjne poruszanie się po placu budowy wspomagają czujniki antykolizyjne – zbliżeniowe i LiDAR.
HP SitePrint pracuje z dokładnością +-3 mm i potrafi drukować linie proste i łukowe (ciągłe i przerywane), punkty i teksty. Do dyspozycji użytkownika są tusze w 5 kolorach (magenta, cyjan, niebieski, czerwony, czarny) o różnej trwałości nadruku (od 2 tygodni do 6 miesięcy) i przeznaczeniu (materiały porowate i nieporowate). 400-mililitrowy pojemnik z tuszem wystarcza na wydrukowanie aż 4 km linii!
HP SitePrint jest praktyczną realizacją idei cyfrowego budownictwa, która do momentu pojawienia się tego urządzenia na rynku kończyło się na projekcie budowlanym w technologii BIM. Robot drukujący HP SitePrint przyspiesza aż 10-krotnie prace tyczeniowe w terenie w porównaniu z klasycznym podejściem do tego zadania. I jest przy tym obsługiwany 1-osobowo. Dzięki jego zastosowaniu można znacząco skrócić czas realizacji inwestycji, unikając błędów i związanych z nimi kosztownych poprawek.
Robot drukujący HP SitePrint przeznaczony jest dla wszystkich specjalistów, którzy w swojej codziennej aktywności zawodowej mają do czynienia z pracochłonnymi i wymagającymi dużej dokładności zadaniami tyczenia i znakowania.
Choć zastosowanie autonomicznego robota ogranicza nasza wyobraźnia, to już w tej chwili do grupy potencjalnych użytkowników można zaliczyć:
- geodetów, którzy na co dzień świadczą usługi tyczenia w budownictwie i przemyśle,
- specjalistów z szeroko pojętej branży budowlanej (murarzy, montażystów płyt g-k), którym wyznaczenie miejsc instalacji elementów konstrukcyjnych przyspieszy wykonanie prac,
- montażystów konstrukcji stalowych, w tym magazynów wysokiego składowania, silosów magazynowych, hal przemysłowych i innych podobnych konstrukcji szkieletowych, którzy tyczą na posadzkach tysiące punktów kotwień,
- wykonawców domów modułowych z drewna, którzy podczas instalacji poszczególnych elementów wymagają wysokiej dokładności tyczenia,
- montażystów linii produkcyjnych, którzy w trakcie trasowania przebiegu poszczególnych maszyn muszą wyznaczać na posadzkach hal miejsca kotwień,
- firmy odpowiedzialne za wykonywanie zabudów hal targowych, dla których największym wyzwaniem jest wyznaczanie na dużej przestrzeni miejsc wystawowych.
Treści powiązane

Magazyny energii dla domu

Domy szkieletowe

Dom pasywny

Powierzchnia biologicznie czynna a budowa domu

Mała architektura betonowa

Obowiązkowe przeglądy instalacji

Fotowoltaika w domu i firmie

Dokumentacja powykonawcza

Ogrodzenie działki w świetle prawa

Dotacje na projekty niskoemisyjne

Budowa elektrowni jądrowych w Polsce

Badania geotechniczne przed budową domu

Domy prefabrykowane

Prawo budowlane – zmiany 2024

Technologia BIM w projektowaniu i budowaniu

Ogrodzenia budowlane

Budowa garażu lub wiaty na zgłoszenie

Odwierty rdzeniowe – badanie konstrukcji

Ocieplenia budynków

Druk 3D w budownictwie

Projekt domu – gotowy czy indywidualny?

Budowa na zgłoszenie

Domy z drewna – jak się w nich mieszka?
