• Tauron Dystrybucja
Jakiego artykułu szukasz?

Na poziomie 308

Na najwyższym poziomie, na poziomie 308 odbywała się już kilkukrotnie integracja branży kruszywowej, górniczej i budowlanej.
Na poziomie 308

foto: kompaniagornicza.pl

Jesienią planowana jest kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim jest spotkanie reprezentantów branży kruszywowej i budowlanej. Odbywa się ono w niecodziennej scenerii, na terenie kopalni amfibolitu i migmatytu w Piławie Górnej na Dolnym Śląsku. Gospodarzem tego wydarzenia jest Kompania Górnicza. Organizatorami tej niezwykłej integracji branży jest Volvo Maszyny Budowlane Polska, Polskie Górnictwo Skalne oraz Powerstone.

Spotkanie "Na poziomie 308"

Impreza skupia przedstawicieli wiodących firm z branży górnictwa odkrywkowego, recyklingu budowlanego i kolejowego, ich klientów i partnerów biznesowych. To okazja do prezentacji najnowszego sprzętu i usług dla branży budowlanej, wymiany poglądów, doświadczeń, ale też dobrej zabawy i spędzenia wieczoru w niezwykłym otoczeniu kamieniołomu. Spotkania uatrakcyjniają występy zespołów muzycznych czy choćby pokazy ognia, potrawy serwowane przy ogniskach przez szefów kuchni, teatr ognia.

Poprzednie edycje cieszyły się ogromnych zainteresowaniem uczestników. Ich niecodzienna formuła stanowiła atut tego spotkania profesjonalistów.


Nocny pokaz maszyn, który miał miejsce na terenie kopalni można było jednocześnie zaliczyć do największych prezentacji sprzętu w kraju. Niezwykła oprawa świetlna i muzyczna pokazu niewątpliwie zrobiła wrażenie na uczestnikach.

Dodatkową atrakcją był finał konkursu Klub Operatora, organizowanego przez firmę Volvo Maszyny Budowlane.


Trzecią edycję spotkania uatrakcyjnił widowiskowy pokaz laserów oraz video Mapping 3D, który odbył się w scenerii kamieniołomu.


Tradycją spotkań "Na poziomie 308" jest wspieranie potrzebujących z lokalnej wspólnoty. Imprezie towarzyszą licytacje, z których dochód przeznaczany jest na pomoc podopiecznym fundacji.

Po dłuższej przerwie planowane jest kolejne spotkanie integracyjne branży, jak zawsze "Na poziomie 308". Jakie atrakcje i niespodzianki przygotują tym razem organizatorzy?

Treści powiązane

Systemy grzewcze przy produkcji betonu
Systemy grzewcze przy produkcji betonu
Przeczytaj, w jaki sposób zapewnić ciągłość produkcji betonu niezależnie od warunków pogodowych i niskich temperatur. Poznaj elementy i zasady działania systemów grzewczych wykorzystywanych w produkcji betonu zarówno w betoniarniach stacjonarnych, jak i na placach budowy.
Mieszalniki do betonu
Mieszalniki do betonu
Właściwe połączenie wszystkich składników betonu to warunek uzyskania dobrej jakości mieszanki. Pomocne w tej czynności będzie zastosowanie specjalistycznego mieszalnika. Przeglądamy dostępne na rynku urządzenia. Sprawdzamy ich rodzaje i zastosowania.
Zdrowa Architektura Zrównoważona - komentarz dr inż. arch. Marty Promińskiej
Zdrowa Architektura Zrównoważona - komentarz dr inż. arch. Marty Promińskiej
W czasach, gdy zmiany klimatyczne przyspieszyły, zintensyfikował się wpływ środowiska zbudowanego na zdrowie i chorujemy po prostu przez to, że żyjemy na ziemi. W związku z tym rolą projektanta jest przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i przyszłość jakości życia człowieka.
Budowa terminalu LNG w Świnoujściu
Budowa terminalu LNG w Świnoujściu
Budowa terminalu LNG w Świnoujściu była inwestycją, mającą uniezależnić Polskę od dostaw gazu z Rosji, pozwalając jednocześnie na zakup tego surowca od dostawców i krajów, z którymi nie ma połączenia gazociągiem.
Budowa tunelu w ciągu drogi S19
Budowa tunelu w ciągu drogi S19
Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z wydrążeniem ponad dwukilometrowego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S19 na odcinku Rzeszów Południe–Babica. Dowiedz się więcej o tej spektakularnej inwestycji na szlaku Via Carpatia. Poznaj stopień zaawansowania prac.
Concretete Roads 2023 - „Betonowe drogi do zielonego świata”
Concretete Roads 2023 - „Betonowe drogi do zielonego świata”
Ruszyła rejestracja na XIV edycję międzynarodowego wydarzenia poświęconego betonowym nawierzchniom drogowym. Sympozjum odbędzie się w dniach 25-28 czerwca w Krakowie.
Systemy sterowania dla węzłów betoniarskich
Systemy sterowania dla węzłów betoniarskich
Przygotowanie mieszanki betonowej o stałych, określonych parametrach możliwe jest przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń. Wytwórnie betonu towarowego wyposażone są w systemy sterowania węzłami betoniarskimi, które zgodnie z wybraną recepturą odważają składniki i wpływają na pracę węzła zgodnie z zadanymi parametrami. Sprawdzamy, z czego składa się system sterowania produkcją betonu i jakie funkcje i możliwości mają jego poszczególne elementy.
Rozwój budownictwa prefabrykowanego
Rozwój budownictwa prefabrykowanego
Nowoczesna prefabrykacja to dziedzina w Polsce raczkująca. Rodzime budownictwo posługuje się ciągle bardzo tradycyjnymi rozwiązaniami. Jednak wyższa jakość gotowych elementów budowlanych, skrócony czas realizacji inwestycji i duża ekonomiczność wynikające z zastosowania budownictwa systemowego powodują zwrot ku nowym technologiom.
Emisyjność betonu - komentarz ekspercki dr inż. Katarzyny Synowiec, głównego specjalisty ds. projektów badawczo-rozwojowych w Centrum Technologicznym Betotech Sp. z o.o.
Emisyjność betonu - komentarz ekspercki dr inż. Katarzyny Synowiec, głównego specjalisty ds. projektów badawczo-rozwojowych w Centrum Technologicznym Betotech Sp. z o.o.
Beton plasuje się na drugiej pozycji w rankingu najpowszechniej stosowanych przez człowieka materiałów, ustępując miejsca tylko wodzie. Tak powszechnie stosowany w zurbanizowanym świecie, nie pozostaje jednak obojętny dla jakości i funkcjonalności tego świata.
O działalności Polskiego Związku Producentów Kruszyw i rynku kruszyw opowiada dr inż. Łukasz Machniak
O działalności Polskiego Związku Producentów Kruszyw i rynku kruszyw opowiada dr inż. Łukasz Machniak
"Polska jest trzecim producentem kruszyw w Europie" - o roli Polskiego Związku Producentów Kruszyw mówi Dyrektor Biura Zarządu Łukasz Machniak.
Kruszywa - rodzaje i zastosowania
Kruszywa - rodzaje i zastosowania
Kruszywa to sypkie materiały o ziarnistej budowie. Znajdują ogromne zastosowanie w budownictwie zarówno jako składnik materiałów budowlanych, a także materiały do umacniania, przygotowywania podłoża czy wykonywania prac wykończeniowych. Poznaj rodzaje kruszyw budowlanych, jak się je pozyskuje, zobacz, gdzie są wykorzystywane.
Geopolimery – beton nowej generacji
Geopolimery – beton nowej generacji
Beton jest materiałem najczęściej wykorzystywanym przez człowieka. O jego popularności przesądza wysoka trwałość, wytrzymałość i łatwość formowania. Jego produkcja ma jednak negatywny wpływ na środowisko. Współczesne poszukiwanie proekologicznych technologii we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w budownictwie, powoduje sięgnięcie po rozwiązania znane już w starożytności.
Uprawnienia operatora maszyn budowlanych
Uprawnienia operatora maszyn budowlanych
Obsługę maszyn budowlanych czy zespołów maszyn do produkcji mieszanek betonowych powierzyć można tylko osobom posiadającym specjalne uprawnienia. Wynika to z rozporządzenia ministra gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robot ziemnych, budowlanych i drogowych. Jakie uprawnienia są wymagane? Jak je uzyskać? Więcej o tym w poniższym artykule.
Rynek inwestycji – budowa dróg w Polsce 2022-2023
Rynek inwestycji – budowa dróg w Polsce 2022-2023
Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, ograniczenia dostępu do wielu źródeł surowców, związanego z tym wzrostu cen materiałów budowlanych, polskie drogi są nieustającym placem budowy. Trwają rozpoczęte inwestycje drogowe, wyłaniane są przetargi na nowe budowy. Przyglądamy się, gdzie i co buduje się na polskich drogach. Gdzie planowane są budowy dróg.
Budowa tunelu w Świnoujściu
Budowa tunelu w Świnoujściu
Niewystarczająca przepustowość przepraw promowych pomiędzy wyspami Wolin i Uznam była przyczyną szukania innych rozwiązań komunikacyjnych. Wzmożony ruch lokalny i turystyczny generował długie kolejki oczekujących na prom - jedyną drogę dotarcia do dzielnicy nadmorskiej i centrum administracyjno-usługowego Świnoujścia, zależną również mocno od warunków pogodowych.
Budowa Zakopianki
Budowa Zakopianki
Koniec korków na Zakopiance? Czy podróż do zimowej stolicy Polski przestanie być koszmarem kierowców? Zaglądamy na plac budowy drogi na odcinku Lubień – Rabka Zdrój. Czy kilkakrotnie przesuwany termin realizacji inwestycji jest wiążący i nową Zakopianką pojedziemy jeszcze w tym roku?

Komentarze

Bob
jesień, dokładna data nie jest jeszcze upubliczniona
19.03.2023
17.02.2023
Maciej
Kiedy dokładnie odbędzie się ta impreza i gdzie można zdobyć wejściówkę na to wydarzenie? Nie widzę żadnych namiarów na Biuro Obsługi Klienta czy stronę Organizatora? Jaki koszt uczestnictwa?