Concretete Roads 2023 - „Betonowe drogi do zielonego świata”
Concrete Roads co cztery lata organizuje europejska organizacja EUPAVE (European Concrete Paving Association) i polskie Stowarzyszenie Producentów Cementu. Impreza gromadzi najlepszych ekspertów z całego świata, którzy skupiają się na problemach ekologii w kontekście przyszłości infrastruktury drogowej.
Concrete Roads 2023 – tematyka sympozjum
Emisja CO2 na etapie budowy i użytkowania nawierzchni, wytrzymałość drób przy rosnącym natężeniu ruchu szczególnie ciężarowego to kwestie, nad którymi pochylą się eksperci XIV edycji wydarzenia organizowanego pod hasłem „Betonowe drogi do zielonego świata”.
Kluczowe zagadnienia, jakie będą poruszane podczas krakowskiego wydarzenia to m.in.:
- projektowanie
- materiały
- konstrukcja i zastosowania
- zrównoważony rozwój
- Europejski Zielony Ład
- budownictwo o obiegu zamkniętym
- aspekty gospodarcze i dróg betonowych
Zgłoszono ponad 100 abstraktów z całego świata, które obejmą takie tematy z obszaru innowacyjności dróg betonowych:
- big data
- BIM
- ITS
- czujniki
- pozyskiwanie energii z drogi
- drogi elektryczne
- budowa i utrzymanie nawierzchni betonowych
Concrete Roads 2023 – organizatorzy
Głównymi organizatorami wydarzenia są EUPAVE (European Concrete Paving Association) i polskie Stowarzyszenie Producentów Cementu.
Partnerują im PIARC World Road Association, International Society for Concrete Pavements oraz Polski Kongres Drogowy.
Obecnie trwają zapisy uczestników. Rejetracja na wczesnym etapie premiuje premierową ceną tzw. early-birds. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.
„Z wielką przyjemnością EUPAVE przyjął polską kandydaturę do organizacji XIV Międzynarodowego Sympozjum Dróg Betonowych. Jednym z powodów jest ogromny rozwój sieci autostrad w Polsce, w której beton odgrywa ważną rolę. W żadnym innym kraju europejskim nie buduje się tylu betonowych dróg, co w Polsce. Również w dziedzinie dróg lokalnych i dróg rolniczych polski przemysł cementowo-betonowy od wielu lat z powodzeniem promuje zalety techniczne i aspekty zrównoważonego rozwoju nawierzchni betonowych, aż do poziomu władz lokalnych. Polska może być postrzegana jako przykład dla innych krajów w Europie i na całym świecie.” – tak o wydarzeniu organizowanym w Krakowie wypowiada się Luc Rens, Dyrektor Zarządzający EUPAVE, Przewodniczący Komitetu Międzynarodowego Programu Technicznego
fot. Freepik