Jakiego artykułu szukasz?

Zapraszamy na ​wrześniowe Targi FASTENER POLAND® w EXPO Kraków

W dniach 25 - 26 września odbędą się ​Targi FASTENER POLAND® w EXPO Kraków - jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji poniżej w treści artykułu.
Zapraszamy na ​wrześniowe Targi FASTENER POLAND® w EXPO Kraków

Targi FASTENER POLAND®, które 25-26 września odbędą się w EXPO Kraków, to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od 7 lat impreza jest kluczowym forum wymiany doświadczeń, poznania nowości oraz budowania trwałych relacji handlowych. Wśród tegorocznych tematów z pewnością nie zabraknie kwestii środowiskowych - ceł węglowych i zrównoważonego rozwoju, zwiększonych wymagań jakościowych i normatywnych, skróconych łańcuchów dostaw, postępu technologicznego oraz rosnących cen materiałów.

Polska- europejski strategiczny dostawca

Polska, dzięki centralnej lokalizacji w Europie, odgrywa kluczową rolę dostawcy elementów złącznych na rynki europejskie. Polscy producenci słyną z wysokiej jakości elementów złącznych. Ich produkty dzięki stałym regularnym inwestycjom w szkolenia pracownicze oraz nowoczesne technologie spełniają najwyższe standardy wykonania. Choć rosną koszty prądu i utrzymania pracowników Polska nadal jest konkurencyjna cenowo w porównaniu z innymi krajami europejskimi.

Międzynarodowo i fachowo

Na liście wystawców znalazło się 150 wystawców z całego świata – liderów branży. Oprócz polskich dostawców zaprezentują się producenci i dystrybutorzy z Czech, Danii, Hiszpanii, Indii, Malty, Niemiec, Pakistanu, Turcji, Tajwanu, Włoch, Chin i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W EXPO Kraków zaprezentują się m. in.: SKAKO Vibration A/S, NOEGEL Poland, EKATEC GmbH, TORK BAĞLANTI ELEMANLARI, Fastbolt Schraubengroßhandels GmbH, TOGE Dübel GmbH & Co. KG, UNBRAKO - DEEPAK FASTENERS LIMITED, MEKR’S s.r.o., Achilles Seibert GmbH , PGB-Polska, Inoxdadi S.r.l, TFC Ltd., NORD-LOCK Polska, BRALO CZ s.r.o., VIPA S.p.A., DROMET Sp. z o.o.

Bogata oferta targowa zawiera najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, przez nity po nakrętki, kołki czy kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.

Użytkownicy końcowi w centrum uwagi

Targi adresowane są do kupców komponentów i handlowców. Przemysł maszynowy, fotowoltaika, AGD, automotive, elektroenergetyka czy elektronika to sektory z największym zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju łączniki i mocowania. W tym roku targom towarzyszy specjalna strefa elementów złącznych dla budownictwa, która pozwoli specjalistom z branży ociepleń, monterom systemów klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa, montażystom fasad, producentom rusztowań, wykonawcom hal przemysłowych i magazynowych na nawiązanie kontaktów z dostawcami.

Pierwszego dnia targów (25 września) organizatorzy zapraszają na konferencję „ Produkcja elementów złącznych – obecne wyzwania i prognozy na kolejne lata”.W programie również pokazy i strefa spotkań i kariery. Rejestracja online i szczegółowe informacje na www.fastenerpoland.pl

Portal TechnologieiBudownictwo.pl jest patronem medialnym Wydarzenia.

Treści powiązane

Certyfikacja ekologiczna w budownictwie
Certyfikacja ekologiczna w budownictwie
Ostatnie dekady przyniosły wzrost świadomości w zakresie znaczenia środowiska dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka i skutków degradacji natury. Wypracowano metody standaryzacji pewnych rozwiązań których efektem jest certyfikacja ekologiczna w budownictwie. Jakie stosuje się systemy oceny, kryteria i jakie płyną korzyści z wprowadzenia tych rozwiązań? Więcej w poniższym artykule.
Beton bez cementu? Rewolucja w budownictwie
Beton bez cementu? Rewolucja w budownictwie
Produkcja cementu pomimo unowocześniania technologii ciągle przyczynia się do ogromnej emisji CO2 do atmosfery. Czy można zastąpić cement innym, bardziej ekologicznym spoiwem? Czy możliwe jest wytworzenie betonu beż użycia cementu.
Domy z drewna – jak się w nich mieszka?
Domy z drewna – jak się w nich mieszka?
Drewniane domy nie są w Polsce jeszcze bardzo popularne. Kojarzą się raczej z zabudową terenów górskich, domkiem wakacyjnym. Ich niezaprzeczalny urok, wyjątkowy klimat powodują, że powoli rośnie liczba amatorów domów budowanych w tej technologii. Przeczytajcie więcej o drewnianych domach. Poznajcie ich wady i zalety.
Elementy prefabrykowane w budownictwie wielorodzinnym
Elementy prefabrykowane w budownictwie wielorodzinnym
Modułowe elementy wykorzystywane są w budownictwie o konstrukcji betonowej, drewnianej lub stalowej. Choć prefabrykaty nie są jeszcze powszechnie stosowane, ich popularność wzrasta. Zalety budowania w tej technologii są doceniane przez inwestorów i przesądzają o wyborze prefabrykacji w budownictwie wielorodzinnym.
Ceny materiałów budowlanych w drugim kwartale 2024
Ceny materiałów budowlanych w drugim kwartale 2024
Ceny większości materiałów budowlanych są obecnie niższe niż w pierwszych miesiącach minionego roku. W których grupach materiałowych odnotowano największy spadek? Za co obecnie zapłacimy więcej? Jakie są prognozy cen materiałów budowlanych.
Dachówka ceramiczna czy cementowa?
Dachówka ceramiczna czy cementowa?
Pokrycie dachowe musi spełniać kilka zasadniczych funkcji. Powinno być przede wszystkim trwałe, bezpieczne, ale też estetyczne. Czy wszystkie te cechy mają zarówno dachówki ceramiczne i cementowe? Na który ich rodzaj warto się zdecydować?
Budynki inteligentne
Budynki inteligentne
System inteligentnego domu pozwala na automatyzację wszystkich urządzeń podłączonych do wspólnej sieci, zdalne sterowanie elementami systemu dzięki bezprzewodowej technologii przy pomocy jednego urządzenia. To wygoda w domu, biurze, obiektach usługowych czy przemysłowych.
Technologia BIM w projektowaniu i budowaniu
Technologia BIM w projektowaniu i budowaniu
Technologia BIM, czyli modelowanie informacji o budynku (ang. Building Information Modeling) to całościowy proces tworzenia informacji o budowanym zasobie, integrujący wielobranżowe dane na przestrzeni jego cyklu rozwojowego. Poznaj, gdzie BIM znajduje zastosowanie, co obejmuje i jakie są jego korzyści.
Czy warto ogrzewać dom pompą ciepła?
Czy warto ogrzewać dom pompą ciepła?
Pompy ciepła coraz częściej zastępują dotychczasowe rozwiązania grzewcze jakimi są kotły gazowe, olejowe, ogrzewanie elektryczne. Szukamy nowoczesnych, prośrodowiskowych rozwiązań. Czy zastosowanie pompy ciepła pozwoli uzyskać porównywalne parametry grzewcze? Czy warto inwestować w tą technologię?
Zielone budownictwo
Zielone budownictwo
Zielone budownictwo polega na tworzeniu budynków o ograniczonym negatywnym wpływie na środowisko przy jednoczesnym komforcie ich użytkowania. Chodzi o wprowadzanie proekologicznych rozwiązań na etapie projektowania, budowy i eksploatacji nieruchomości.
Odpowiedzialność zawodowa w budownictwie
Odpowiedzialność zawodowa w budownictwie
Każda osoba biorąca udział w procesie budowlanym zobowiązana jest do dołożenia wszelkiej staranności, aby swoją pracę wykonać jak najlepiej, zgodnie z przepisami prawa. Dopuszczenie się określonych zaniedbań czy popełnienie czynów noszących znamiona przewinienia zawodowego wiąże się w przypadku osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie z rozpoznaniem danej sprawy w trybie odpowiedzialności zawodowej.
Domy szkieletowe
Domy szkieletowe
Domy szkieletowe to rozwiązania pozwalające na szybką realizację niedrogich domów. Poznaj rodzaje konstrukcji szkieletowych, ich najczęstsze zastosowania oraz wady i zalety domów wznoszonych w tej technologii.
Czego nie można robić na własnej posesji?
Czego nie można robić na własnej posesji?
Wolnoć Tomku w swoim domku? Nie do końca. Przepisy jasno mówią, jakie działania podjęte na własnej działce mogą skutkować otrzymaniem mandatu.
Rynek pracy w budownictwie
Rynek pracy w budownictwie
Budownictwo to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Jednak jak każdej innej, również budownictwa nie omijają fluktuacje wynikające z sytuacji globalnej. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na rynku zatrudnienia w budownictwie w czwartym kwartale 2022 roku. Ile wynosi stawka godzinowa w budownictwie.
Zrównoważony rozwój w budownictwie
Zrównoważony rozwój w budownictwie
Zrównoważony rozwój polega na integrowaniu działań gospodarczych, społecznych i politycznych z zachowaniem równowagi przyrodniczej oraz trwałości procesów przyrodniczych. Jak w te postulaty wpisuje się budownictwo – czołowy konsument energii? Jakie rozwiązania proekologiczne stosuje branża budowlana, w jakim zakresie jej działalność może pozytywnie wpływać na środowisko?
Ekologiczne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym
Ekologiczne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym
Nowoczesne technologie stosowane w budownictwie jednorodzinnym przynoszą korzyści zarówno dla właścicieli domów poprzez ograniczenie rachunków za energię i wodę, ale też stanowią istotny wkład w ochronę planety poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i redukcję zużycia energii z nieodnawialnych źródeł. Jakie współczesne rozwiązanie powodują, że domy stają się bardziej ekologiczne?
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny to rodzaj dekoracyjnego materiału budowlanego i wykończeniowego. Surowy efekt, jaki uzyskuje się po jego zastosowaniu ma wielu zwolenników nowoczesnych stylizacji wnętrz. Poznaj, czym charakteryzuje się beton architektoniczny, gdzie znajduje zastosowanie oraz jakie rodzaje tego materiału są dostępne.
Dom pasywny
Dom pasywny
Tani, ekologiczny, to standardy, które powinien spełniać tzw. dom pasywny. Chodzi o pozyskiwanie energii koniecznej do komfortowego eksploatowania budynku w sposób bierny, darmowy, pasywny, poprzez zastosowanie odpowiednich technologii, materiałów, odzyskiwanie energii pochodzącej z natury, minimalizowanie zapotrzebowania na energię.
Rozwój budownictwa prefabrykowanego
Rozwój budownictwa prefabrykowanego
Nowoczesna prefabrykacja to dziedzina w Polsce raczkująca. Rodzime budownictwo posługuje się ciągle bardzo tradycyjnymi rozwiązaniami. Jednak wyższa jakość gotowych elementów budowlanych, skrócony czas realizacji inwestycji i duża ekonomiczność wynikające z zastosowania budownictwa systemowego powodują zwrot ku nowym technologiom.
Druk 3D w budownictwie
Druk 3D w budownictwie
Budynek z drukarki 3D – brzmi futurystycznie? Choć to ciągle niezwykle niszowe zjawisko, powstają pierwsze budowle tego typu. Ten kierunek może całkowicie zmienić proces budowania. Czym jest druk 3D w budownictwie, jak działają drukarki tego typu oraz jakie mogą być korzyści takiego rozwiązania? Więcej na ten temat w poniższym artykule.
Domy prefabrykowane
Domy prefabrykowane
Dom prefabrykowany powstaje z gotowych, łączonych modułów. Materiałami budowlanym mającymi zastosowanie w tej technologii jest drewno, beton lub ich połączenie. Gotowe elementy przygotowywane są w fabryce, a następnie transportowane na miejsce budowy i montowane. Przyglądamy się budowie domów z płyt betonowych i innych elementów prefabrykowanych. Jakie są korzyści, a jakie wady z zastosowania takiej technologii?
Zabezpieczenia umów w budownictwie
Zabezpieczenia umów w budownictwie
Każda umowa powinna zawierać zapisy na wypadek niewywiązania się strony z ustaleń lub nienależytego wykonania zobowiązań. To zabezpiecza interesy stron. Nie inaczej jest w odniesieniu do projektów budowlanych, wymagających zaangażowania dużego kapitału, zasobów ludzkich, gdzie jakiekolwiek niepowodzenie skutkuje wysokim ryzykiem gospodarczym. Jakie zabezpieczenia mogą zagwarantować bezpieczeństwo stron zawierających umowę o roboty budowlane? Które mechanizmy warto zastosować? Przed jakimi zagrożeniami należy się ustrzec?
Dekarbonizacja w budownictwie
Dekarbonizacja w budownictwie
Oblicza się, że za aż blisko 40% emisji dwutlenku węgla odpowiada budownictwo. Działania na rzecz obniżenia emisyjności trwają od lat. Zmiany dotyczą podejścia do projektowania, produkcji materiałów, procesu budowlanego a także ograniczenia zużycia energii przez same budynki.
Dokumenty przed rozpoczęciem budowy
Dokumenty przed rozpoczęciem budowy
Budowa domu to długi proces, wymagający dopełnienia wielu formalności, uzyskania zgód, pozwoleń, zawarcia umów. W tym artykule skupiamy się na etapie przygotowania do budowy. Zobacz, które dokumenty trzeba zgromadzić, jakie kroki wykonać zanim rozpocznie się budowa wymarzonego domu.
Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w budownictwie - VIII Konferencja SPB 2024
Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w budownictwie - VIII Konferencja SPB 2024
W dniach od 7 do 9 października 2024 roku w hotelu Narvil w Serocku koło Warszawy odbędzie się VIII Konferencja „SPB 2024” pt. „Beton komórkowy i prefabrykacja betonowa w budownictwie”.
Dokumentacja powykonawcza
Dokumentacja powykonawcza
Każda inwestycja budowlana pociąga za sobą gromadzenie pewnych dokumentów, pozwoleń, ale też rejestrowanie poszczególnych jej etapów, ewentualnych zdarzeń i nieprzewidzianych okoliczności, dokonywanie pomiarów, które są kompletowane i finalnie tworzą spory plik istotnych zapisów. Dokumentacja ta trafia po zakończeniu budowy do właściciela lub zarządcy budynku. Kto przygotowuje dokumentację budowlaną? Co powinna zawierać dokumentacja powykonawcza? Przeczytajcie o tym w tym artykule.

Komentarze

brak komentarzy…